Zapalenie pęcherza i dróg moczowych – pierwszy ratunek

Opublikowano przez admin

Wiele osób ma problem z zapaleniem pęcherza oraz dolegliwościami dotyczącymi dróg moczowych. Warto wiedzieć, jak sobie poradzić doraźnie, gdy pojawia się ból. Zawsze w takim przypadku należy się skonsultować z lekarzem specjalistą, ale pierwszą pomoc możemy nieść sobie sami, dlatego warto wziąć to wszystko pod uwagę w takiej sytuacji.

Skąd się bierze zapalenie pęcherza?

Często nie dbamy o higienę intymną w taki sposób, jak należy. Nieodpowiednia bielizna oraz wiele innych czynników mają wpływ na stan dróg moczowych. W takiej sytuacji mogą się namnażać groźne bakterie i wirusy powodujące rozmaite dolegliwości. Może się pojawić nieprzyjemne pieczenie, swędzenie, a także dokuczliwy ból. To bardzo ważne sygnały, których nie można bagatelizować, ponieważ mogą oznaczać zapalenie pęcherza, dlatego warto wziąć to pod uwagę i zadbać o swoje zdrowie w odpowiedni sposób.

big_Pojemnik-niejalowy-BENE-SZCZECIN

Tabletki na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza oraz dróg moczowych to poważna dolegliwość, na którą warto zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim zawsze należy udać się do lekarza rodzinnego albo do specjalisty urologa, dzięki czemu zostaniemy objęci odpowiednim leczeniem. Ważne jest to, żeby wykonać testy diagnostyczne. Specjalne pojemniki na mocz można dostać w aptece, więc wszystko można dość szybko zorganizować. Gdy ból jest duży i dokuczliwy, a z jakichś powodów nie możemy się od razu udać do lekarza, można zastosować doraźne środki przeciwbólowe, dzięki którym odczujemy ulgę. W aptece znajdziemy także specjalistyczne tabletki na zapalenie pęcherza, więc warto wziąć to wszystko pod uwagę i zdecydować się na odpowiednie preparaty. Tego rodzaju leki zawierają substancje czynne, które hamują namnażanie się bakterii. Można sięgnąć również po bardzo skuteczne suplementy diety, które zostały stworzone na bazie naturalnych składników. Najczęściej jest to żurawina, która ma doskonały wpływ na układ moczowy. W ten sposób można wspomagać funkcjonowanie pęcherza oraz dróg moczowych. Tego rodzaju preparaty oczyszczają układ moczowy z drobnoustrojów oraz przeciwdziałają przyklejaniu się bakterii do ścian dróg moczowych. Jeśli chcemy wybrać dla siebie lek działający kompleksowo, to trzeba także zwrócić uwagę na to, czy posiada on bakterie kwasu mlekowego. Jest to niezwykle ważne, by uregulować mikroflorę bakteryjną układu moczowo-płciowego. Można, zatem nie tylko ulżyć sobie w bólu, ale także zwalczyć stan zapalny, co jest najważniejsze w przypadku, gdy pojawia się zapalenie pęcherza.

Profilaktyka w schorzeniach dróg moczowych

Warto pomyśleć również o skutecznej profilaktyce, dzięki której można zapewnić sobie pełen komfort. Podstawą jest odpowiednia higiena intymna. Dzisiaj można sięgnąć po specjalne żele, pianki czy płyny do mycia, a także specjalne chusteczki. Bielizna, na jaką się decydujemy, powinna być bawełniana i przyjazna dla skóry, więc nie można i o tym zapomnieć. W aptece znajdziemy nie tylko leki na zapalenie pęcherza, ale także preparaty wzmacniające odporność dróg moczowych, więc warto wziąć to pod uwagę i zadbać o siebie kompleksowo. W aptece znajdziemy wszystko, co niezbędne, by tak się stało.