Preparaty odstraszające komary i kleszcze

Opublikowano przez admin

Wiosna to czas beztroski i zabawy, ale warto także zadbać o swoje zdrowie i chronić się przed niebezpieczeństwami, jakie na nas czyhają. Do życia budzą się uciążliwe komary i groźne kleszcze. Jeśli planujemy wypoczynek na łonie przyrody, to należy się odpowiednio na to przygotować. Specjalne preparaty pozwolą zapewnić sobie zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami ukąszeń owadów. Warto z tego skorzystać, by uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Preparaty przeciwko komarom

Komary można spotkać wszędzie, nie tylko w lesie czy nad jeziorem, ale także w mieście. Zazwyczaj atakują nas, gdy zapada zmierzch. Wiosną i latem lubimy korzystać ze sprzyjającej pogody i przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu. Owady nie powinny nam tego zepsuć. Warto więc sięgnąć po specjalne preparaty na komary. Mają one postać sprayu, dzięki czemu można je szybko i bez problemu rozprowadzić. Można wybrać środki odpowiednie do zastosowania bezpośrednio na ciało albo na ubranie. Często takie spraye jednocześnie odstraszają także kleszcze, meszki i inne owady, jakie mogą stanowić dla nas zagrożenie. Czynność spryskiwania powinno się powtarzać co dwie lub trzy godziny, by efekt się utrzymał. Gdy siedzimy na zewnątrz w ogrodzie czy na tarasie albo balkonie, można dodatkowo zastosować chociażby świeczki odstraszające komary. W ten sposób nic nie będzie w stanie zakłócić nam chwili relaksu.

Ochrona przed kleszczami

W większości przypadków nowoczesne preparaty na komary odstraszają także kleszcze. Można postawić nie tylko na spray, ale także kupić specjalne tabletki, które sprawiają, że owady nie są zainteresowane naszą skórą. Dodatkowo warto pomyśleć o tym, jak samodzielnie możemy się uchronić przed tymi groźnymi pajęczakami. Kleszcze mogą przenosić groźną boreliozę, a także wiele innych poważnych chorób. Można się dzisiaj zaszczepić profilaktycznie na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Gdy wybieramy się do lasu, nad jezioro, czy nawet do miejskiego parku, gdzie chcemy posiedzieć na trawie, należy spryskać się odpowiednim preparatem, ale także odpowiednio się ubrać. Każda część ciała powinna być w miarę możliwości osłonięta. W lesie dobrze jest nosić także nakrycie głowy. Po powrocie do domu, należy wszystkie ubrania wrzucić do pralki i dokładnie wyprać. Warto również zafundować sobie kąpiel i dokładnie obejrzeć swoje ciało. Jeśli szybko zobaczymy kleszcza, bez problemu będziemy mogli go usunąć i nie dojdzie do zakażenia.

big_OLEJEK_KAPIELI_DRZEWA_HERBAC_12

Jak łagodzić ukąszenia?

Czasami zdarza się tak, że komar czy kleszcz atakują mimo tego, iż używamy takich środków jak preparaty na komary i kleszcze. W takiej sytuacji należy odpowiednio zareagować, by problem się nie pogłębiał. Gdy ugryzie nas komar, nie można drapać zmienionego miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego żelu łagodzącego. Dzisiaj dostępne są także preparaty z substancjami antyalergicznymi, więc warto na nie postawić. Można wziąć również kąpiel w olejku herbacianym, by zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości. Kleszcza jesteśmy w stanie usunąć sami za pomocą specjalnej pęsety, którą kupimy w aptece. Jeśli mamy jakieś wątpliwości albo kleszcz znajduje się w ciele dość długo, należy udać się do lekarza.

big_i-penseta-do-usuwania-kleszczy-kawe-1op