Jak zadbać o stopy wiosną?

Opublikowano przez admin

Pierwsze gorące promienie słońca zachęcają do noszenia lżejszych ubrań i obuwia, które odkrywa nasze palce lub pięty. Nie zawsze jest to widok estetyczny i przyjemny. Często zapominamy o prawidłowej pielęgnacji stóp, a gdy przychodzi wiosna i lato, widać niekorzystne efekty. Lepiej zadbać o siebie już teraz, a później będzie można biegać boso po plaży, nosić odkryte obuwie i cieszyć się pięknem, o jakim każdy marzy.

Preparaty przeciwgrzybiczne do stóp

Stopy i paznokcie narażone są na ataki ze strony różnych bakterii, grzybów i drobnoustrojów. Zarazić można się wszędzie. Wystarczy, że spada odporność, a pojawiają się skutki zakażenia. Paznokcie nie prezentują się wtedy zbyt atrakcyjnie, zmieniają kolor, łamią się, a ze stóp zaczyna schodzić skóra, zaczyna się nieprzyjemne swędzenie, a nawet pieczenie. Warto postawić zatem na skuteczną profilaktykę i na co dzień używać specjalnych preparatów przeciwgrzybicznych, które pomogą nam zadbać o swoje stopy i paznokcie. Dobrym pomysłem są kosmetyki do stóp, które posiadają w swoim składzie olejek herbaciany. Spray jest prosty w użyciu, wystarczy spryskać swoje stopy przed włożeniem skarpetek i obuwia. Dodatkowo taki środek pełni rolę dezodorantu, odświeża, nawilża i zapewnia doskonałą ochronę przed potem.

Spraye i kremy pielęgnacyjne do stóp

Częstym problemem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni są pękające pięty i sucha skóra stóp. Na szczęście dzisiaj w aptece można znaleźć bogatą gamę produktów, dzięki którym nawilżymy swoje stopy i zapewnimy im skuteczną regenerację. Takie kosmetyki do stóp to przede wszystkim wysokiej jakości kremy nawilżające, a także specjalne preparaty na pękające pięty. Stymulują one odbudowę naskórka, dodatkowo posiadają działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Świetnie odświeżają, likwidują martwy i zrogowaciały naskórek, a także zwalczają stany zapalne. Oprócz tego na co dzień warto używać specjalnych dezodorantów, które będą redukować potliwość stóp, co jest niezwykle istotne wiosną, a zwłaszcza latem. Codzienna pielęgnacja stóp nie może się obyć bez specjalnych pilników i akcesoriów, dzięki którym będziemy wygładzać swoją skórę. Warto zatem zainwestować w nowoczesny pilnik, który sprawi, że stopy będą idealnie gładkie i przygotowane do noszenia lżejszego obuwia.

Najlepsze środki na odciski

Wiosna to również czas kupowania nowego obuwia. To nie tylko atrakcyjne wzory, ale i pewnego rodzaju dyskomfort, gdy wkładamy całkowicie sztywną parę butów. Mogą się wtedy pojawić różne podrażnienia i odciski. Najlepszym rozwiązaniem będą wtedy specjalne plastry, które pomogą ranie szybko się zagoić. Ich wielką zaletą jest to, że od razu przynoszą ulgę w bólu. Warto mieć je zawsze przy sobie, na wypadek, gdy buty zaczną nas uwierać. Dodatkowo zapewniają amortyzację, nie zsuwają się i gwarantują całkowitą ochronę pęcherza, przyspieszając jego wchłanianie się. Plastry są oczywiście wodoodporne i mają również działanie profilaktyczne, więc warto mieć taki zestaw przy sobie, a będziemy nosić nowe obuwie z przyjemnością.