Jak dbać o skórę, włosy i paznokcie podczas zimy?

Opublikowano przez admin

Zima wiąże się z wyjątkowo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które mają negatywny wpływ na naszą urodę. Mróz, wiatr i brak słońca sprawia, że nasza cera wygląda na przesuszoną, a włosy tracą dawny blask. Często tego typu problemy są spowodowane źle dobranymi kosmetykami – nie każdy wie, jakich preparatów należy unikać podczas minusowych temperatur. Na szczęście dzięki odpowiednim kremom i suplementom diety można przygotować swoje ciało na spotkanie z zimą, dbając o atrakcyjny wygląd nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Jakie kremy są dobry wyborem?

Idealne kremy na chłodne dni powinny z jednej strony nawilżyć, a z drugiej natłuścić cerę. Dzięki temu będą stanowić znakomitą barierę ochronną przed mrozem. Bardzo ważne jest, aby w ich składzie nie było wody, która zamarza pod wpływem minusowych temperatur. Należy także unikać preparatów na bazie alkoholu, które mogłyby przyczynić się do widocznych podrażnień. Lepiej nie decydować się na kremy, gdzie na pierwszym miejscu zostaje wymieniona gliceryna. Jeśli wyjdziemy na spacer przy niskiej wilgotności powietrza, ten specyficzny składnik przyczyni się do wysuszenia skóry. Co więcej, w skrajnych przypadkach mogą wystąpić bolesne popękania. Najlepiej postawić na kremy półtłuste lub tłuste, które należy stosować przed każdym spacerem. Dobrym pomysłem okażą się preparaty dla dzieci. Warto także zwrócić uwagę na obecność filtrów. Wbrew pozorom, zimowe słońce może być tak samo niebezpieczne dla skóry, jak letnie promienie.

Dodatkowa suplementacja dla skóry, włosów i paznokci

Zimą osłabiona jest nie tylko nasza skóra, ale także włosy i paznokcie. Oprócz odpowiednio dobranych kremów, warto zadbać o skuteczną suplementację, która wzmocni nas od wewnątrz. Ważne jest, aby zapewnić sobie niezawodne źródło witamin i minerałów. Warto skusić się na suplementy stanowiące mieszankę najpotrzebniejszych składników. Dzięki nim ochronimy skórę przed wysuszeniem, które może być spowodowane nie tylko mrozem i wiatrem, ale także przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Poszczególne preparaty zapewnią skórze skuteczne nawilżenie oraz elastyczność. Dobrym pomysłem są także tabletki, bezpośrednio wpływające na kondycję włosów, skóry i paznokci – w tym na przykład naturalne produkty na bazie skrzypu.

Jeśli zimą borykamy się przede wszystkim z suchymi i łamliwymi włosami, powinniśmy zastanowić się, czy nasza dieta nie jest zbyt uboga w cynk. Warto zdecydować się na suplementację w postaci cynku w tabletkach, który zbawiennie wpłynie także na wzmocnienie paznokci. Dodatkowo, ten suplement oddziałuje na układ immunologiczny.

Mróz i zimny wiatr nie muszą negatywnie odbijać się na naszej skórze – przy wsparciu odpowiednich preparatów, żadne warunki pogodowe nie okażą się dla nas groźne. Oprócz stosowania konkretnych kosmetyków, warto zdecydować się na skuteczną suplementację, wzmacniając swój organizm od wewnątrz. Dzięki temu szybko uzupełnimy niedobory witamin i minerałów, wpływając na wygląd skóry, włosów i paznokci.