Jak bezpiecznie kupować w internetowej aptece?

Opublikowano przez admin

Nic dziwnego, że w czasach, gdy coraz więcej sklepów posiada swoje odpowiedniki w Internecie, taki krok podejmują również apteki. Jednak zakup lekarstw na odległość to dla większości z nas trochę inna kwestia, niż zakup innych produktów. Tu o wiele bardziej liczy się bezpieczeństwo, bo w końcu chodzi o rzecz najważniejszą- nasze zdrowie. Kupując w aptece internetowej, częściej niż w przypadku innych e- sklepów zastanawiamy się, czy nie trafimy na oszustów i czy na pewno otrzymamy ten lek, który zamówiliśmy. Uczucia niepewności nie pozbędziemy się całkowicie, bo towarzyszy ono każdym zakupom internetowym. Możemy je ograniczyć do minimum, zachowując pewne środki ostrożności. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę, chcąc bezpiecznie kupować w e- aptece?

Podstawy bezpieczeństwa

Najważniejsze elementy, jakie muszą być widoczne na stronie apteki to nazwa firmy oraz dane do kontaktu z nią, czyli adres i telefon. Z kolei numery NIP i REGON pozwolą nam sprawdzić legalność jej działania. Jak w każdym sklepie internetowym, tak i w aptece ważne miejsce zajmuje regulamin zakupów, który w pierwszej kolejności powinniśmy przeczytać, jeśli planujemy zamawiać leki. Legalnie działające apteki to takie, które posiadają zezwolenie Inspektora Farmaceutycznego. Odwiedzając stronę internetową apteki, szukajmy odnośnika do tekstu powyższego dokumentu. Z pewnością uchroni nas to przed zakupem leków niewiadomego pochodzenia, zagrażających zdrowiu, a niekiedy nawet życiu.

Apteka prowadząca sprzedaż online musi dysponować punktem odbioru leków, co w wielu przypadkach oznacza po prostu istnienie stacjonarnego punktu sprzedaży. Jest to niezbędne, w sytuacji, gdy chcemy kupić lekarstwa wydawane na receptę lub inne, wymagające przygotowania na miejscu.

Apteka dobra… czyli bezpieczna

Gdy szukamy rady, w jakiej aptece internetowej kupować, często otrzymujemy odpowiedź, że w dobrej. Zastanawiamy się więc, co decyduje o tym, że dana apteka jest dobra? Dobra apteka to na pewno taka, w której możemy kupować bez obaw o bezpieczeństwo. Jeśli korzystamy z jej usług pierwszy raz, poszukajmy opinii na forach internetowych wśród osób, które już dokonywały zakupów. Profesjonalne apteki w trosce o komfort i bezpieczeństwo klientów, umożliwiają kontakt z farmaceutą przez e- mail , w celu uzyskania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące sprzedawanych lekarstw. Gwarancją solidności e- apteki będą na pewno wyróżnienia czy certyfikaty, wskazujące na prestiż, ale i uznanie w oczach kupujących. Stosowną informację znajdziemy na stronie internetowej. Dla nas to kolejny znak, że danej aptece możemy zaufać. O tym, że kupujemy leki bezpiecznie, przekonamy się również, odnajdując na stronie e- apteki logo, wspólne i obowiązkowe dla wszystkich legalnie działających aptek internetowych na terenie Unii Europejskiej.

Nie da się ukryć, że w e- aptekach kupujemy głównie ze względu na niższe ceny dostępnych tam leków, wygodę i nieograniczony czas, jaki mamy na podjęcie ostatecznej decyzji. Bezpieczne zakupy w aptece internetowej są jak najbardziej możliwe, a w ich dokonaniu pomoże nam zdrowy rozsądek i wybór apteki cieszącej się pozytywną opinią wśród klientów.