DEMAKIJAŻ DLACZEGO WARTO GO ROBIĆ ?

Opublikowano przez admin

Kurz, pot, spaliny, bakterie, łój i wiele innych osadów zatykają pory, co sprawi, że skóra nie może swobodnie oddychać. Skóra staje się „zatkana” czego skutkiem są zaskórniki, krostki.

W ciągu dnia zgromadzone nieczystości powinno się starannie oczyścić, aby skóra mogła oddychać swobodnie.

Po całym dniu trzeba pozbyć się zanieczyszczeń dokładną pielęgnacją. Pamiętajmy o peelingu raz w tygodniu, aby pozbyć się martwego naskórka.

Podpowiemy jak to zrobić.

 

 

 

1. DEMAKIJAŻ  TWARZY:

Najważniejsze to dopasować zmywacz do potrzeb skóry. Powinny dobrze być dobrane by nie tylko zmywały makijaż, ale także pielęgnowały nawilżając, natłuszczając oraz matując.

CERA SUCHA– wybierz mleczko, śmietankę lub piankę. Dobrze by te preparaty były nawilżające i zawierały olejek, kwas hialuronowy. Nie powinny zawierać substancji zapachowych.

CERA WRAŻLIWA– wybieraj hypoalergiczne zmywacze. Najlepiej nadają się płyny micelarne. Taką skórę powinno się traktować bardzo delikatnie.

Taki zestaw kosmetyków nadaje się również do CERY NACZYNKOWEJ.

CERA TŁUSTA– Taki typ skóry lubi płyny antybakteryjne, o odczynie lekko kwaśnym. Kosmetyk usuwa nadmiaru łoju. Powoduje, że rozszerzone pory ulegają ściągnięciu. Matuje skórę.

CERA MIESZANA– ta cera wymaga kosmetyków tzw. Normalizujących, które nawilżają wysuszoną skórę oraz zapobiegną tworzeniu się łojotoku na tłustych fragmentach.

2. DEMAKIJAŻ OCZU:

Powieki i skórę pod oczami oczyszczaj preparatem przeznaczonym specjalnie do demakijażu oczu. Zwyczajny lub dwufazowy. Preparaty dwufazowe nadają się do makijażów wodoodpornych. Olejki zawarte rozpuszczają kosmetyki, a składniki wodne łagodzą podrażnienia. Nadają się również do oczu wrażliwych nie podrażniając ich. Zmywanie oczu powinno odbywać się powoli nie naciągając skóry, która jest mocno unerwiona.

Połóż wacik na powieki- nie trzyj mocno! nasączony mleczkiem i poczekaj kilka sekund, aż rozpuści on kosmetyk. Następnie przetrzyj przesuwając płatek od zewnątrz do wewnątrz kącika oka. Powtórz to kilka razy.

3. TWARZ MYJ DWA RAZY DZIENNIE

Rano przed nałożeniem kremu oraz makijażu, odśwież skórę mleczkiem, pianką, żelem lub tonikiem.

Wieczorem dokładnie umyj twarz, by skóra nocą mogła oddychać.

PAMIĘTAJ!!

  • Zmywanie twarzy zwykła wodą jest wskazane wyłącznie do skóry młodej, nie problematycznej.
  • Nie należy stosować mydła, które bardzo wysusza skórę i bezlitośnie niszczy warstwę ochronną skóry. Wraz z suchością skóry będą powstawać zmarszczki, których żadna kobieta nie chce posiadać.
  • Jeżeli myjemy twarz żelem, pianką pamiętajmy o starannym jej zmyciu! Najlepiej przygotowaną wodą.
  • Jeżeli wykonujemy demakijaż mleczkiem lub śmietanką zwilżamy płatek kosmetyczny przecieramy twarz nadmiar zbieramy czystym płatkiem.
  • Źle oczyszczona skóra spowoduje podrażnienia, zaczerwienienia, swędzenia i opuchnięcia oczu.

Na koniec starannie umytą twarz przetrzyj tonikiem dobranym staranie do rodzaju cery. Odświeży on skórę i przywróci jej naturalny odczyn Ph. Zadziała przeciwzapalnie, łagodząco, oraz matując.

Na zakończenie wetrzyj krem do swojej cery.

Tak wypielęgnowana cera będzie cieszyć długim i świeżym wyglądem.