Co robić gdy wypadają włosy?

Opublikowano przez admin

Piękne, mocne i gęste włosy to niewątpliwie ozdoba. W większości przypadków to również sygnał, że jesteśmy zdrowi. Problem zaczyna się w momencie, kiedy zaczynają nadmiernie wypadać. Wbrew pozorom, ten kłopot nie dotyka tylko mężczyzn, coraz więcej kobiet narzeka na przerzedzające się włosy. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Zmiany hormonalne, przebyte choroby lub trwający proces chorobowy, przyjmowane leki, stres i inne czynniki, w znaczący sposób wpływają na kondycję naszych włosów. Mogą się także przyczynić do ich nadmiernego wypadania, a w skrajnych przypadkach nawet do łysienia.

Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nawet nieprawidłowo zbilansowana dieta, a także stosowanie niewłaściwych środków pielęgnacyjnych i uszkodzenia mechaniczne, mogą się niekorzystnie odbić na wyglądzie włosów. Co więcej, ich kondycja, jest w dużym stopniu uzależniona od pory roku.

Szczególnie latem, poprzez nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, przesuszamy włosy, co powoduje ich rozdwajanie, osłabienie, a ostatecznie wypadanie.

Jesień i zima, również dobrze nie wpływają na ich wygląd. Jak zatem pielęgnować włosy, jak prawidłowo o nie dbać, aby przez całe życie wyglądały zdrowo i pięknie, a bujna czupryna była powodem do dumy? Najprościej sięgnąć po odpowiednie, apteczne specyfiki. Szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów, powinien zaradzić naszym problemom. Ma on za zadanie zahamować proces ich nadmiernej utraty, aktywnie wpływając na mikrokrążenie i ukrwienie skóry głowy. Pobudza regenerację i wzrost włosów. Skuteczność jego formuły została potwierdzona stosownym badaniami, prowadzonymi pod kontrola dermatologów. Już po dwóch tygodniach regularnego stosowania, widoczne są pierwsze efekty. Włosy błyszczą, stają się gęstsze i mocniejsze. Wypadanie zostaje w widoczny sposób zahamowane.

Żeby dodatkowo wspomóc lecznicze działanie szamponu, warto równocześnie stosować inne mikstury o podobnej skuteczności. Doustna terapia uzupełni działanie środków stosowanych bezpośrednio na skórę głowy i włosy. Preparat wielowitaminowy, bogaty w składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego wzrostu i pielęgnacji włosów. Zapobiega ich wypadaniu i osłabieniu, eliminuje łamliwość i kruchość. Reguluje gospodarkę hydro-lipidową skóry, której złe funkcjonowanie, może się przyczyniać do nadmiernej utraty włosów. Skutecznie chroni również przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Wiatr, słońce, woda czy środki służące do koloryzacją, nie będą już robiły spustoszenia we fryzurze. Regularne stosowanie tabletek, znacząco poprawia kondycję włosów. Stają się błyszczące i gęste. Problem wypadania znika bezpowrotnie.

Pamiętajmy, że dobrze zbilansowana dieta i stabilny tryb życia, ma niepodważalny wpływ na zdrowie człowieka. Pojawiające się braki któregoś z mikroelementów lub witamin, długotrwały stres, przede wszystkim w pierwszej kolejności odbijają się na kondycji skóry i włosów. Jeśli w porę nie uda się nam przywrócić równowagi, możemy się spodziewać, że ten stan będzie się pogarszał, a wtedy niełatwo będzie uzyskać poprawę, nawet stosując odpowiednie suplementy.