Apteczka wakacyjna, co zabrać na wakacje?

Opublikowano przez admin

Lato coraz bliżej. Najwyższa pora podjąć pewne kroki w przygotowaniach do sezonu wakacyjnego. Jednym z najważniejszych jest uzupełnienie tzw. wakacyjnej apteczki. Jej wyposażenie różnicuje miejsce, do którego się wybieramy, zatem warto je dokładnie przeanalizować. Podstawowym założeniem jest to, czy w naszym docelowym miejscu urlopu jest dostęp do apteki i jak on wygląda. Dzięki temu znacznie zmniejszymy wyposażenie lekarstw i opatrunków w naszym bagażu.

Najważniejsze i priorytetowe są leki zażywane regularnie i obowiązkowo – bez nich ani rusz. Drugimi lekarstwami, które bez względu na wszystko powinny znaleźć się w naszych apteczkach, są doraźne środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Jeżeli ktoś ma chorobę lokomocyjną, to z pewnością przyda mu się sprawdzony środek. Dzięki temu nudności nie staną się problemem.

Równie ważnym priorytetem bez względu na to, gdzie się udajemy jest spakowanie środków dezynfekujących i opatrunków. Nie należy podchodzić do tego z myślą, że znajdzie się to w apteczce samochodowej, samolotowej czy hotelowej. Przezorny zawsze ubezpieczony. Obligatoryjne pozycje to: woda utleniona, sterylne gaziki nasączone spirytusem, jałowe kompresy, bandaże, opaski opatrunkowe, plastry różnej wielkości. Zalecana także będzie wszechstronna maść antybakteryjna na rany.

Kiedy podstawowy ekwipunek mamy już za sobą, to należy zastanowić się gdzie zamierzamy spędzić wakacje. Bowiem dalsze wyposażenie zależeć będzie właśnie od tego.

Wybór padł na Afrykę, zatem co zabrać?

Afryka jest piękna, upalna i niesamowicie niebezpieczna, aczkolwiek dostarczy niezapomnianych wrażeń. Kierując się do tego kraju, warto zabrać zarówno to, co już mamy w podstawowej apteczce, jak także odpowiednie probiotyki, preparaty po ukąszeniach, leki przeciwbiegunkowe.

Bez tytułu

Nacisk należy położyć na środki chroniące przed afrykańskim słońcem. Na szczęście znajdziemy tutaj i kremy do opalania, jak i po opalaniu, a także coś na oparzenia. Jeżeli w naszej podróży towarzyszą nam dzieci, warto zaopatrzyć się w te produkty.

Bez tytułu
Pragniesz zobaczyć Azję?

Kierując się do Azji, w wakacyjnej apteczne powinny zawierać się dodatkowo elektrolity, środki na wysypki alergiczne, preparaty na komary. Probiotyki i maści chroniące przed słońcem, a także na oparzenia. Wszystko to można bez przeszkód dostać w. W Azji dużą zmorą są różnego rodzaju owady, więc środek przeciw ukąszeniom będzie naprawdę wskazany.

Bez tytułu
Bez względu na to, gdzie zamierzasz spędzić wakacje, przejrzyj przed wyjazdem wykaz obowiązkowych szczepień, a także zapoznaj się z tym, co możesz przewieźć przez granicę. Zabierz ze sobą także pęsetę i przeczytaj jeszcze raz instrukcje pierwszej pomocy. Może się przydać.