Aloes źródłem cennych dla zdrowia substancji

Opublikowano przez admin

Aloes jest powszechnie stosowany zarówno w lecznictwie, jak i w kosmetyce. Na rynku znajdziemy wiele preparatów, w których jest on podstawowym składnikiem. Wybrane medykamenty czy produkty drogeryjne charakteryzują się skutecznością działania, wpływając na wiele funkcji organizmu. Warto podkreślić, że zbawienne działanie aloesu zostało udowodnione przez naukowców, którzy skupili się na leczniczych właściwościach.

Kojące działanie wykorzystywane w kosmetykach

Ekstrakt z aloesu ma silne działanie kojące, dzięki czemu można go stosować zewnętrznie. Jego specyficzne właściwości sprawdzą się między innymi w przypadku leczenia zmian spowodowanych łuszczycą, śladów po oparzeniach czy ukąszeniach owadów. Ma on zbawienny wpływ nie tylko na cerę, ale także na skórę głowy, dlatego sporą popularnością cieszą się szampony na bazie aloesu. Takie preparaty działają wielopłaszczyznowo – jednocześnie nawilżając i kojąc skórę. Z ich pomocą można szybko zaleczyć podrażnienia.

Aloes jest również obecny w preparatach do pielęgnacji oczu, skutecznie likwidując zaczerwienienia. Można go stosować także w przypadku pieczenia spowodowanego źle dobranymi kosmetykami. Przeciwzapalne właściwości aloesu dodatkowo wpłyną na stymulację procesów ochronnych.

Sok z aloesu, czyli recepta na zdrowie

Soki z aloesu są zalecane w przypadku wielu chorób i dolegliwości, dlatego warto sięgać po nie regularnie. Można zdecydować się na przykład na płyn z miąższem, który należy odpowiednio dawkować. Wystarczy codziennie wypić pięć łyżek, aby zapewnić sobie optymalne działanie substancji aktywnych. Sok bezpośrednio wpływa na mechanizmy obronne organizmu, sprawdzając się przede wszystkim przy stanach osłabienia – na przykład wtedy, gdy organizm walczy z chorobą.

Obecne w aloesie kwas salicylowy czy fenol mają właściwości antywirusowe, hamując dalszy rozwój niepożądanych mikroorganizmów. Skuteczna stymulacja układu immunologicznego jest możliwa dzięki licznym polisacharydom i antyoksydantom. Z kolei właściwości oczyszczające aloesu sprawiają, że jest on zalecany w przypadku osób zmagających się z problemami trawiennymi. W świetle najnowszych badań można zaznaczyć, że sok stanowi doskonały wybór dla diabetyków, ponieważ obniża poziom cukru.

Przede wszystkim jednak należy podkreślić, że zawarte w nim substancje sprawdzą się przy kuracjach antynowotworowych. Okażą się one skuteczne przede wszystkim w leczeniu białaczki. Pod tym kątem kluczowe są takie substancje, jak aloina czy aloeemodyna. Obecnie wciąż są wykonywane kolejne badania, mające na celu potwierdzić skuteczność aloesu w walce z chorobami nowotworowymi.

Jak widać, aloes posiada wiele zbawiennych właściwości, dzięki którym jest on zalecany także w profilaktyce. Najlepiej zdecydować się na sok o dużej aktywności biologicznej. W aptekach znajdziemy produkty stworzone na bazie najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu wyciśnięty sok zawiera pełen wachlarz witamin, minerałów i innych wartościowych składników. Aloes jest doskonałym wyborem nie tylko w trosce o zdrowie, ponieważ wykorzystuje się go również w przemyśle kosmetycznym.