ABC zdrowego mężczyzny

Opublikowano przez admin

Prawdziwa męskość kojarzy się z siłą charakteru, odpowiedzialnością i zaradnością. Jest wiele cech, których oczekiwać można od stuprocentowego samca – umiejętności majsterkowania, prowadzenia samochodu lub zarządzania swoim biznesem. Żadna z nich jednak nie zastąpi zdrowia. Nawet najzdolniejsi i najbardziej utalentowani panowie nie mogą wykorzystać swojego potencjału i wrodzonych zdolności jeżeli organizm zaczyna chorować. W czym tkwi sekret męskiego zdrowia, siły i dobrej kondycji?

Tematowi poświęcono już setki stron przeróżnych poradników i tysiące godzin nagrań wideo opowiadających o ruchu, prawidłowej diecie i unikaniu używek. Wszystkie te zalecenia opierają się na faktach, ale nasza codzienna rzeczywistość nieco przeszkadza w ich realizacji. Duża ilość ruchu na świeżym powietrzu i zdrowe jedzenie wiążą się z koniecznością znalezienia czasu na sport, przemyślane zakupy i przygotowywanie naturalnych posiłków. W zabieganym XXI wieku znalezienie wolnej chwili jest bardzo trudne – wielogodzinna praca, dojazdy do domu w miejskich korkach, zmęczenie i problemy sprawiają, że mężczyźni nie skupiają się na swoim zdrowiu. Czy można temu jakoś zaradzić? W przypadku gdy rzeczywistość nie pozwala na radykalne zmiany, warto sięgnąć po suplementację. Głównymi problemami panów są choroby związane z układem krążenia, nadwagą oraz coraz częściej pojawiające się nowotwory prostaty i jelit. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest stres i uboga w cenne składniki pokarmowe dieta. Suplementy dla mężczyzn pomogą uzupełnić niedobory witamin, soli mineralnych i substancji odżywczych. Czym powinien zainteresować się każdy mężczyzna rozpoczynający walkę o swoje dobre samopoczucie i dobrą kondycję?

W pierwszej kolejności warto zainteresować się witaminami. Szybkie lunche i przekąski w pracy są zazwyczaj ubogie w te substancje i nie zaspokajają dziennego zapotrzebowania organizmu. Kilka z nich jest szczególnie ważna i stanowią swoisty elementarz witaminowy – prawdziwe ABC zdrowego mężczyzny. A dokładniej mówiąc: A, B, C i E Witamina E przeciwdziała miażdżycy, przeciwdziała starzeniu i pozytywnie wpływa na dwa bardzo ważne aspekty męskości – mięśnie oraz libido.  Witamina C pozwala zachować dobrą kondycję fizyczną i wspomaga odporność. Suplementami zawierającymi dużą ilość tej substancji muszą zainteresować się szczególnie Ci panowie, którzy nie stronią od używek – papierosów, alkoholu i kawy. Witamina A wspomaga zmysł wzroku i przeciwdziała prawdziwej zmorze męskiej populacji – łysieniu. Zachowując swoje włosy, warto też zadbać o utrzymanie ich koloru. W tym pomaga dla odmiany witamina B, która pozwala zahamować proces powstawania przedwczesnej siwizny. Dodatkowo ta substancja ma zbawienny wpływ na serce i poziom cukru we krwi. W potrzebne witaminy najłatwiej zaopatrywać organizm z pomocą suplementów multiwitaminowych.

Mężczyźni różnią się od kobiet wieloma rzeczami, ale jeden szczegół fizyczny jest bardzo znaczący – panowie posiadają gruczoł prostaty, który bywa przyczyna wielu nieprzyjemnych schorzeń. Suplementy dla mężczyzn powinny zawierać selen, który jest niezwykle skutecznym remedium na tego typu problemy.

Selen w połączeniu z cynkiem stanowi również doskonałą ochronę dla jelit, żołądka oraz trzustki i wątroby, które w przypadku panów są szczególnie narażone na różnego rodzaju dolegliwości i zmiany rakowe.